mistrz Krakowa
mistrz Krakowa U-13
Deichmann 2016
Raport: Więcej na plusie, ale seniorzy wciąż wyczekują

W miniony weekend zwycięstwa na swoim koncie zapisywały drużyny trampkarzy, żaków, skrzatów oraz rezerw. Na pierwsze zwycięstwo na wiosnę czeka wciąż flagowy zespół seniorów.

Trampkarze na szczeblu 1-ligowym czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Od początkowych minut udowadniali to również w Radziszowie, szybko obejmując prowadzenie z lepiej dysponowanym fizycznie rywalem. Już w 3 minucie do prostopadłego od Jakuba Brzeźniaka pospieszył Arkadiusz Tworzyk i było 0:1. Z czasem jednak występujący na niecodziennej pozycji napastnika defensor kryspinowian skuteczność nieco zatracił, dwukrotnie przegrywając pojedynki "oko w oko" z golkiperem miejscowych, a gospodarze zaczęli śmielej atakować. W wyniku udanej akcji ratunkowej boisko opuścić musiał bramkarz Lotnika, Jakub Sobesto, a jego miejsce między słupkami zajął Patryk Pernal i ze swoich obowiązków również i on wywiązywał się co najmniej dobrze. Na 0:2 przed przerwą podwyższył jeszcze Michał Wąsowicz sytuacyjnym strzałem w polu karnym i kryspinowianie mogli nieco odsapnąć od przeraźliwego upału, jaki tego dnia panował w Radziszowie.
Po zmianie stron nie mający nic do starcenia radziszowianie ruszyli do ataków, lecz pewnie grająca defensywa młodych "lotników" przez długi okres czas nie dawała się zaskoczyć. Aż do 80 minuty, gdy niepewne wyjście z bramki golkipera kryspinowian na bramkę zamienił napastnik gospodarzy. Wcześniej parokrotnie Lotnik próbował swoich sił głównie za przyczyną strzałów z dystansu Jakuba Brzeźniaka. Wynik jednak nie uległ już zmianie i nasz zespół mógł cieszyć się z drugiego w tej rundzie zwycięstwa.

Obszerną fotorelację z zawodów znajdą Państwo TUTAJ.

14.04.2018 r. - mecz ligowy 1 liga gr. 12, boisko w Radziszowie
Radziszowianka Radziszów - LKS Lotnik Kryspinów 1:2 (0:2)
bramki dla Lotnika: Tworzyk, Wąsowicz

Lotnik: Sobesto - Kusek, Trzaska, D. Michalczyk, Bierzało - R. Michalczyk, Niżnik, Brzeźniak, Pac - Tworzyk, Bereźnicki oraz Wąsowicz, Rysz, Pernal.

Odmienne nastroje panują póki co w zespole młodzików, którzy w minioną sobotę ulegli na naszym boisku 1:3 zabierzowskiej Kmicie. Przyznać jednak trzeba, iż podopieczni Bogusława Kurasia stanowią najmłodszą drużynę w lidze, a z uwagi na nakładający się terminarz spotkań z występami trampkarzy, trójka wyróżniających się zawodników z tej kategorii wiekowej (Bereźnicki, Bierzało oraz R. Michalczyk) na codzień występuje ze starszymi kolegami. Nie zmienia to faktu, iż nasi chłopcy podejmują rywalizację z bardziej doświadczonymi zespołami, co napewno zaprocentuje w kolejnych sezonach.

Dwa zwycięstwa i trzy porażki to dorobek grupy żaków, dowodzonej przez trenera Łukasza Skórę. Na boisku w Bieżanowie młodzi kryspinowianie rywalizowali m.in. z zespołem gospodarzy, Akademią Futbolica czy KKS Prokocim.

Sobotnie popołudnie kończyły zmagania seniorów. I tak, pierwszy zespół musiał uznać wyższość viceliderującej Bieżanowianki Bieżanów, ulegając 0:3. Zwycięstwo w stosunku 3:1 zaksięgowali zaś rezerwiści pokonując drugą drużynę Piasta Wołowice. Łupem bramkowym podzielili się Jarosław Jakubas, Bogdan Hajto oraz Ryszard Witanowski.

O niedzielnej rywalizacji skrzatów pisać będziemy w kolejnym poście. A jest o czym!